برگزاری کارگروه برنامه‌ریزی چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در استان سیستان و بلوچستان
برگزاری کارگروه برنامه‌ریزی چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در استان سیستان و بلوچستان
کارگروه برنامه‌ریزی مروری بر فیلم‌های چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
يکشنبه 11 اسفند 1398
تعداد بازدید: 341 مرتبه

به گزارش گروه تحلیل محتوای آموزشی و پرورشی معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان کارگروه برنامه‌ریزی مروری بر فیلم‌های چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد پنجم اسفندماه در سالن اجتماعات دفتر مدیرکل آموزش و پرورش استان با حضور مدیرکل، معاونین و مشاورین مدیرکل، مشاور مدیرکل صدا و سیمای استان، معاونین پژوهش نواحی 1 و 2 زاهدان، روسای ادارات و گروه‌های آموزشی، رئیس اداره ارزیابی عملکرد، رئیس سازمان دانش‌آموزی، رئیس اداره استعدادهای درخشان، رئیس اداره فرهنگی و هنری، رئیس اداره حراست و رئیس اداره روابط عمومی برگزار شد.

حمیدرضا رخشانی مدیرکل استان سیستان و بلوچستان در جلسه هم اندیشی مروری بر چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد، هنر را یکی از کارآمدترین ابزار و روش‌های تربیتی در آموزش و پرورش بیان کرد و برارتقاء و بهره گیری از توانایی‌های بالقوه موجود در آموزش و پرورش در این راستا تاکید نمود. وی در این کمیته مشورتی و تصمیم گیری ستاد استانی برگزاری جشنواره فیلم رشد اظهار کرد: «جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد به عنوان نخستین جشنواره فیلم در ایران است که از جمله اهداف اصلی آن بهره گیری از توانایی‌های بالقوه آموزش وپرورش در راستای گسترش فرهنگ آموزش دیداری و شنیداری است.» وی افزود: «هنر را می‌توان یکی ازکارآمدترین ابزار و روش‌های تربیت دانش‌آموزان به شمار آورد که نتایج آن در پرورش خلاقیت و شکوفایی استعدادها به ویژه زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و تربیتی اثرگذار می‌باشد.» رخشانی همچنین برنامه‌ریزی ویژه در راستای نقد و بررسی فیلم‌ها را مورد تأکید قرار داد و  خاطرنشان کرد: «دعوت ازکارشناسان، صاحب نظران  و هنرمندان  برجسته استان، معاونین و مربیان پرورشی، مشاورین و دانش‌آموزان علاقمند جهت شرکت در جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها مهم و ضروری است.»

در این جلسه همچنین غلامرضا باقری معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز گزارش اقدامات انجام شده و دردست اجرای جشنواره را تشریح نمودند. باقری ضمن اشاره به تاریخچه جشنواره به  تبیین اهمیت و جایگاه این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری پرداخت و اشاره نمود استفاده هوشمندانه و مدبرانه از این ابزار جادویی می‌تواند بسیاری از اهداف مندرج در برنامه درسی ملی را محقق سازد. باقری تنوع بخشی به روش‌های یاددهی یادگیری را با توجه به بسترهای نوین آموزشی از ضروریات انکارناپذر عنوان نمود. رویکرد تازه ، نگاه جدید و پرداختن  به مسائل و اولویت‌های آموزشی و تربیتی با لحاظ قراردادن تهدیدات فضاهای مجازی و ... از جمله محورهای مورد اشاره معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی بود.

باقری با تأکید بر ظرفیت‌های موجود درون و برون سازمانی، خواهان عزم جمعی و برنامه ریزی جدی در جهت تجمیع پتانسیل‌های موجود استان با تولید آثار وزین در حیطه جشنواره بین المللی فیلم رشد شد. همچنین ایشان به تشریح  نقش موثر دانشگاه فرهنگیان در این رویداد بزرگ پرداختند و یادآوری نمودند که خود اساتید دانشگاه فرهنگیان و دانشجومعلمان می‌توانند ضمن تماشای فیلم‌های جشنواره به خلق آثاری جدید بپردازند و در دوره‌های بعدی این جشنواره حضوری فعال داشته باشند.

سلجوقی مشاور مدیرکل صدا و سیمای استان نیز در این جلسه ضمن سپاس از رویکرد جدید آموزش و پرورش استان به عرصه تولید رسانه، مسائل مبتلابه آموزشی و تربیتی را در تولید فیلم‌های جشنواره یک فرصت برشمرد و آمادگی خود را در راستای اجرای هرچه مطلوب‌تر اکران فیلم‌های جشنواره اعلام نمودند.

سیاسر مدیر حوزه هنری استان سیستان و بلوچستان نیز ضمن اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه هنر، آمادگی خود را در قالب همایش‌ها وکارگروه‌های تخصصی مشترک با محوریت تولید فیلم، تبادل تجربه و آموزش اعلام نمودند.

در بخش پایانی این کارگروه، نمایندگان محترم اداره ارشاد اسلامی و دانشگاه فرهنگیان نیز ضمن تشریح امکانات دستگاه خود در عرصه تولید رسانه، آمادگی خود را در جهت افزایش کیفیت برگزاری جشنواره اعلام نمودند. معاونین، روسای ادارات و کارشناسان محترم اداره کل آموزش و پرورش استان نیز نظرات و پیشنهادات خود را در این کمیته مطرح نمودند.

مروری بر فیلم‌های چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در هفته دوم اسفندماه جاری با رعایت کامل توصیه‌ها و نکات بهداشتی در مدارس 13 شهرستان و منطقه استان سیستان و بلوچستان به اجرا درخواهد آمد و دانش آموزان گزیده ای از آثار برتر این دوره از جشنواره را به تماشا خواهند نشست.