برگزاری مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در استان گیلان
برگزاری مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد در استان گیلان
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: فیلم‌های چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد تا 24 آذر برای دانش آموز استان اکران خواهد شد .
شنبه 23 آذر 1398
تعداد بازدید: 230 مرتبه

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد و هفدهمین جشنواره بین المللی دانش‌آموزان و فرهنگیان فیلمساز و پنجمین جشنواره دانشجو معلمان فیلمساز از تاریخ شانزدهم آذرماه تا بیست و چهارم آذرماه جاری به مدت 9 روز برای بیش از 50 هزار دانش آموز استان در مقاطع ابتدایی‌، متوسطه اول و دوم، دانشجومعلمان، اولیا و مربیان در 40 مرکز فرهنگی شامل مناطق 34 گانه آموزش و پرورش گیلان، دانشگاه پردیس فرهنگیان خواهران و برادران، اداره استثنایی و کانون‌های فرهنگی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی اکران می‌شود.

محمد امجدی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گیلان در آئین افتتاحیه این جشنواره گفت: مرحله استانی چهل و نهمین دوره جشنواره فیلم رشد در استان گیلان با نمایش 33 عنوان فیلم برای دانش آموزان استان از امروز 16 آذرماه تا 24 آذر در مدارس استان انجام می‌شود. امجدی در این مراسم که در سالن اجتماعات مدرسه بعثت ناحیه یک رشت برگزار گردید اظهار داشت: فیلم‌های منتخب ایرانی و خارجی برای دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی تا دوره دوم متوسطه با مضامین علمی، پژوهشی و فرهنگی به نمایش در می‌آید. وی با اشاره به همکاری نهادهای مختلف در هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره خاطرنشان کرد: فیلم‌های این جشنواره علاوه بر مدارس، در سالن‌های ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همچنین مساجد برای دانش آموزان گیلانی اکران می‌شود. معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گیلان ایجاد نوآوری و خلاقیت، ارتقاء سطح کیفی فیلم‌های آموزشی، ایجاد فرصت و انگیزه برای فیلم‌سازان را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ذکرکرد.

آئین اختتامیه مرحله استانی چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم‌ رشد روز یکشنبه 24/09/98در سالن اجتماعات بانک صادرات واقع در رشت، خیابان امام خمینی (ره) برگزار خواهد گردید.

لازم به ذکر است بعد از شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران، اداره کل آموزش و پرورش گیلان سومین استانی است که مرحله استانی جشنواره چهل و نهم را در دست اقدام دارد و این روند ان‌شااله تا اردیبهشت ماه 1399 در سایر استان‌ها نیز ادامه خواهد داشت.