باید تلاش کنیم جشنواره بین المللی رشد را هر چه زمان می‌گذرد غنی‌تر و بهتر برگزار کنیم.
باید تلاش کنیم جشنواره بین المللی رشد را هر چه زمان می‌گذرد غنی‌تر و بهتر برگزار کنیم.
دکتر ملکی در مراسم اختتامیه چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد اظهار داشت: جشنواره امسال در شاخص‌های داوری و پخش فیلم‌ها بسیار خوب عمل کرد اما جای بهتر شدن دارد.
شنبه 02 آذر 1398
تعداد بازدید: 158 مرتبه

معاون طراحی و تولید بسته های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد نظام آموزشی بر پایه سند بنیادین آموزش و پرورش ثابت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، جناب آقای دکتر حسن ملکی  در اختتامیه چهل و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم آموزشی رشد گفت: حضور مسئولان محترم آموزش پرورش را خیرمقدم می‌گویم، همانگونه که دبیر جشنواره رشد اعلام کرد این جشنواره به کمک و همکاری معاونت‌های وزارت خانه برگزار شده است که بنده صمیمانه از همه آن‌ها تشکر می‌کنم. تشکر مضاعف از همه مهمانان خارجی که به عنوان نماینده کشورشان اینجا حضور دارند دارم و امیدوارم با کوله باری از خاطرات خوب به کشورشان بازگردند.
وی ادامه داد: باید تلاش کنیم جشنواره بین المللی رشد را هر چه زمان می گذرد غنی‌تر و بهتر برگزار کنیم. نظام آموزش بر پایه سند بنیادین آموزش و پرورش ثابت است و تمام رسانه‌های آموزش باید خودشان را در اختیار این سند بگذارند. عصاره سند بالادستی ما رشد همه جانبه انسان است و اگر بخواهم روح اسناد را معرفی کنم چیزی جز این نیست، اگر مدیران خسته نشوند و برنامه مند عمل کنند باید برنامه‌هایی تولید کنیم تا ابعاد رشد کودک را به طور متوازن رشد بدهیم.

دکتر ملکی با اشاره به فیلم آموزشی عنوان کرد: فیلم آموزشی زیباست و اوقات فراغت بچه‌ها را پر می‌کند اما سوال اینجاست که تا چه میزان ما را به تحول و پیشرفت نزدیک می‌کند؟ رسانه‌ها باید وظایف و برنامه‌های خود را برای اسناد مشخص کنند و بگویند تا چه میزان خود را به اهداف آن نزدیک می‌کنند.

وی با اشاره به چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد توضیح داد: جشنواره امسال در شاخص‌های داوری و پخش فیلم‌ها بسیار خوب عمل کرد اما جای بهتر شدن دارد، شروع جشنواره پنجاهم باید با پژوهش همراه و سند بنیادین آموزش و پرورش را مد نظر داشته باشد، همچنین باید فیلم‌هایی تولید کنیم که برنامه درسی ما را بینا کنند و مفاهیمی را به کلاس درس بیاورند که دانش آموزان در حالت عادی نمی‌بینند.

ملکی ادامه داد: فیلم خوب به قلب انسان چنگ می‌زند و انسان را به خود جذب می‌کند، حالا که رسانه دارای این قدرت است باید آن را در مسیر تعلیم و تربیت اسلامی قرار دهیم و از آن استفاده کنیم.