برندگان چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد تندیس‌های خود را دریافت نمودند.
برندگان چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد تندیس‌های خود را دریافت نمودند.
عصر روز جمعه 98/9/1 در مراسم اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد؛ تندیس‌های زرین، سیمین و دیپلم افتخار به فیلم‌های اول تا سوم جشنواره اهدا شد.
جمعه 01 آذر 1398
تعداد بازدید: 157 مرتبه

به گزارش دبیرخانه بین‌المللی فیلم‌رشد، مراسم اختتامیه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد عصر روز جمعه 98/9/1 ساعت 18 با حضور مقام عالی وزارت آموزش و پرورش، مسئولین سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، فیلمسازان، خانواده‌ها، و سایر علاقمندان عرصه فرهنگ و هنر در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار و اسامی برندگان این دوره از جشنواره در بخش‌های مختلف جشنواره اعلام شد. در این مراسم همچنین حامیان چهل و نهمین جشنواره فیلم رشد با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از برگزیدگان بخش خود تقدیر و تشکر نمودند.

 

اسامی برندگان به شرح زیر می‌باشد :

الف) برندگان بخش داستانی بلند :

تندیس زرین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم سینمایی قطار آن‌شب / ایران / به کارگردانی حمیدرضا قطبی

تندیس سیمین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم  فرزند زمین / ایران / به کارگردانی مژگان بیات

دیپلم افتخار برای فیلم آلفونس جیتر بیت / آلمان / به کارگردانی مارک شلیتر

ب) برندگان بخش داستانی کوتاه :

تندیس زرین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم  سوزن / ایران / به کارگردانی یوسف جعفری

تندیس سیمین+ دیپلم افتخار برای فیلم شیرینی زندگی/ مکزیک / به کارگردانی هوراسیو رومو مرکادو

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم دابُر / ایران / به کارگردانی سعید نجاتی

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم آبی کمرنگ / ایران / بازیگر نقش اول پسر : امیرحسین عزیزی

ج) برندگان بخش مستند :

تندیس زرین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم  بی‌گدار/ ایران / به کارگردانی علیرضا دهقان

تندیس سیمین+ دیپلم افتخار برای فیلم من می‌خواهم به مدرسه بروم/ مالزی/ به کارگردانی پوتری پور ناماسوگوا

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم قوس الکتریکی/ ایران / به کارگردانی حمید علیداد-باقر سروش

دیپلم افتخار برای فیلم کبوتر / اوکراین / به کارگردانی الکساندر هوی سان

د) برندگان بخش پویانمایی :

تندیس زرین+ دیپلم افتخار برای فیلم پسندیدن و دنبال کردن/ ژاپن / به کارگردانی توبیاس شلژ- بِرَنت فارِست

تندیس سیمین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم زرزری کاکل زری/ ایران/ به کارگردانی مهین جواهریان

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم سنگ‌های سپید/ ایران / به کارگردانی فاطمه حسنی

ه) برندگان بخش فرهنگیان فیلمساز :

تندیس زرین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم  بابردوو/ ایران / به کارگردانی سیاوش ساعدپناه

تندیس سیمین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم  باهم، بی‌هم/ ایران / به کارگردانی مریم سجادی نجف‌آبادی

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم  یک شب در مدرسه/ ایران / به کارگردانی رضا رادپور

دیپلم افتخاربرای فیلم دیا / هند / به کارگردانی آنیش نارات

و) برندگان بخش دانش‌آموزان :

تندیس زرین+ دیپلم افتخار برای فیلم 6 ماه رشد، 6 ثانیه دور ریختن / هند / به کارگردانی بومیکا ابونه سینهه

تندیس سیمین+ دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم حباب/ ایران/ به کارگردانی دیانا حیدری

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم قوانین وسواسی‌ها / ایران / به کارگردانی نرگس رفاهی

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم طغیان / ایران / به کارگردانی ماژان کیمیایی- علیرضا احد نوری

دیپلم افتخار+ جایزه نقدی برای فیلم هزار سال زندگی/ ایران/ به کارگردانی امیرحسین دهقان

بخش حامیان جشنواره :

الف) برگزیدگان بخش کمیسیون ملی یونسکو :

گروه دانش‌آموزی

دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای فیلم قاب بسته/ ایران/ به کارگردانی ریحانه صالح‌پور

دیپلم افتخار برای فیلم حباب/ ایران/ به کارگردانی دیانا حیدری

دیپلم افتخار برای فیلم در جستجوی زندگی / ایران/ به کارگردانی ایلیا رمضانی

گروه پویانمایی

دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای فیلم این سو، آن‌سو/ پویانمایی/ ایران/ به کارگردانی لیدا فضلی

دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای فیلم راهی کردن/ پویانمایی / انگلستان / به کارگردانی روزا فیشر

دیپلم افتخار برای فیلم کلاف/ پویانمایی/ ایران/ به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده

دیپلم افتخار برای فیلم گاوگول2 / پویانمایی/ ایران/ به کارگردانی مهدی شاد

ب) برگزیدگان بخش باشگاه امید :

حق پخش همه فیلم‌های بخش دانش‌آموزی برای پخش از تلویزیون از طرف باشگاه امید خریداری خواهد شد.

ج) برگزیده بخش سیفژ :

نشان سیفژ برای فیلم دوچ/ داستانی بلند/ ایران/ به کارگردانی امیر مشهدی عباس

د) برگزیدگان بخش اولیا و مربیان :

لوح تقدیر و جایزه نقدی برای فیلم آبی کمرنگ/ داستانی/ ایران/ به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی

لوح تقدیر و جایزه نقدی برای فیلم دابُر/ ایران/ داستانی/ به کارگردانی سعید نجاتی

لوح تقدیر برای فیلم راهی کردن/ پویانمایی/ انگلستان/ به کارگردانی روزا فیشر