اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه چهل‌ونهمین جشنواره فیلم‌رشد
اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه چهل‌ونهمین جشنواره فیلم‌رشد
به گزارش دبیرخانه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد اسامی فیلم‌های راه‌یافته به بخش مسابقه چهل‌ونهمین دوره فیلم‌رشد اعلام شد. بر این اساس 142 فیلم کوتاه و بلند از ایران و جهان در قالب های مختلف...
پنجشنبه 16 آبان 1398
تعداد بازدید: 574 مرتبه

دبیرخانه چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌رشد اسامی142 فیلم کوتاه و بلند از ایران و جهان را در قالب‌های پویانمایی، مستند، مستند علمی- آموزشی، داستانی کوتاه، داستانی بلند و بخش جنبی (منتخب جشنواره فیلم‌های آموزشی آلمان) در گروه‌های آزاد، فرهنگیان و دانش‌آموزان فیلمساز اعلام نمود. بر اساس این گزارش ۸۵ اثر ایرانی درکنار ۵۷ فیلم از ۲۵ کشور جهان به عنوان منتخب هیئت‌های انتخاب این دوره از جشنواره در بخش مسابقه به زودی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وحید گلستان دبیر جشنواره با اشاره به انتخاب این آثار از بین بیش از ۲۶۰۰ فیلم ارائه شده، گفت: «اسامی فیلم‌ها همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول آماده شده بودند و در این مدت کار ترجمه، زیرنویس و دوبله فیلم‌های خارجی به سرعت انجام شد تا مشکلی از بابت آماده‌سازی فیلم‌ها نداشته باشیم.» گلستان درخصوص فضای عمومی فیلم‌های جشنواره رشد امسال ادامه داد: «با وجود همه دشواری‌های تحمیل شده به کشور که جشنواره هم از آسیب‌های آن در امان نبود- ماموریت داشتیم جشنواره رشد امسال را با حداکثر انطباق با برنامه درسی ملی برگزارکنیم؛ لذا فرایند انتخاب ضمن توجه به تناسب فیلم‌ها با اقتضای سنی مخاطبان و طراحی آموزشی پیوست شده، که امری تازه در این دوره محسوب می‌شود، با اعمال حساسیت نسبت به کیفیت هنری و آموزشی فیلم‌ها صورت گرفته است. حالا که انتخاب‌های نهایی را می‌بینم، به‌نظرم فیلم‌های جشنواره رشد، امسال پیوند خوبی بین دانش آموزان با فیلم آموزشی ایجاد خواهد شد و یک فرصت یادگیری اثربخش را داریم.»

چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی آموزشی و تربیتی رشد از ۲۴ آبان تا اول آذر ابتدا در تهران بزرگ و دیگر شهرستان‌های استان، و سپس از ۲ آذر تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، در سایر استان‌ها توسط دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

برای مشاهده اسامی فیلم‌های اعلام شده روی فایل پیوست کلیک نمایید.

فایل های پیوست
فایل‌های پیوست
اسامی فیلم‌های بخش مسابقه (713/17 کیلوبایت)