تقدیر از چهار هزار همکار افتخاری جشنواره‌های استانی فیلم رشد
تقدیر از چهار هزار همکار افتخاری جشنواره‌های استانی فیلم رشد
به گفته مجید صادقیان معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی از چهار هزار همکار افتخاری جشنواره‌های استانی فیلم رشد تقدیر خواهد شد.
دوشنبه 08 مهر 1398
تعداد بازدید: 189 مرتبه

امسال هم‌زمان با برگزاری چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، از چهار هزار همکار افتخاری جشنواره‌های استانی فیلم رشد تقدیر خواهد شد. مجید صادقیان معاون دفتر انتشارات و فناوری آموزشی و عضو هیات انتخاب فیلم‌های خارجی جشنواره فیلم رشد با اعلام این خبر گفت: «جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از معدود رویدادهای فراگیر علمی-آموزشی و سینمایی در کشور است که از همراهی افتخاری طیف وسیعی از نیروهای اجرایی بهره می‌گیرد.»

صادقیان با اشاره به گستردگی جشنواره بین المللی فیلم رشد در سراسر ایران و بازه زمانی ۶ ماهه برگزاری آن گفت: «اگر نبود همراهی افتخاری بیش از ۴۰۰۰ فرهنگی دلسوز و بعضاً همکاران سایر سازمان‌های علاقمند به همراهی دستگاه تعلیم وتربیت در سراسر کشور، این مهم به سرانجام نمی‌رسید. این همراهی ارزشمند نه ‌تنها شرایط برگزاری ملی جشنواره را با بودجه بسیار اندکی که در اختیار داریم امکان‌پذیر می‌کند، بلکه به واسطه پررنگ کردن محتوای آموزشی و تربیتی فیلم‌ها در اذهان دانش‌آموزان، عملا اثربخشی رویداد را نیز بالا می‌برد؛ لذا قدردانی رسمی از این همکارانِ همدل، حداقل کاری است که می‌توانیم و باید انجام دهیم.»

لازم به یادآوری است که آثار برگزیده و شاخص جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد از فردای اختتامیه آن یعنی از دوم آذر امسال تا پایان اردیبهشت سال آینده، به تدریج و به شکل هفتگی در تمام استان‌های کشور برای دانش‌آموزان مشتاق به نمایش درمی‌آیند. همچنین برای بهره‌مند شدن طیف وسیع‌تری از مخاطبان در مناطق کم‌برخوردار، هماهنگی‌های اجرایی و فنی متعددی انجام‌شده تا سالن‌های کانون‌های فرهنگی تربیتی و سایر مراکز فرهنگی و هنری و بعضاً سالن‌های مناسب مدارس، میزبان جشنواره فیلم رشد باشند. این جشنواره در تمامی سال‌های برگزاری از همکاری خودجوش و افتخاری جمع بزرگی از فرهنگیان و معلمان کشور به عنوان نیروهای اجرایی بهره‌‌مند بوده است.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد از ۲۴ آبان تا اول آذر در تهران، و سپس به شکل هفتگی در سراسر ایران برگزار خواهد شد.