ثبت‌نام 2600 فیلم از 90 کشور در چهل و نهمین جشنواره فيلم رشد
ثبت‌نام 2600 فیلم از 90 کشور در چهل و نهمین جشنواره فيلم رشد
تعداد فیلم‌های ثبت‌نام شده در سایت جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از مرز 2600 عدد گذشت. بر اساس این آمار 2651 فیلم از ایران و 89 کشور دیگر جهت شرکت در این جشنواره ثبت‌نام شد.
يکشنبه 24 شهريور 1398
تعداد بازدید: 278 مرتبه

بنابر اعلام دبیرخانه چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد، در پایان مهلت ارسال آثار متقاضی، ۲۶51 فیلم از ایران و ۸۹ کشور برای شرکت در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، ناصر باکیده مشاور دبیر و مدیر اجرایی جشنواره در این زمینه اعلام کرد: تا پایان مهلت مقرر ۱۱۱۲ فیلم ایرانی و ۱۵۳۹ فیلم از ۸۹ کشور به دفتر جشنواره ارائه شده‌اند و بازبینی فیلم‌ها توسط هیئت‌های انتخاب همچنان ادامه دارد. او در خصوص جزئیات آماری استقبال کشورها از حضور در این رویداد افزود: «امسال فیلم‌سازان هندوستان بیشترین تعداد درخواست حضور در جشنواره فیلم رشد را داشته‌اند که شامل بیش از ۱۴۰ عنوان اثر می‌شود؛ پس از آن آلمان با ۱۱۸ فیلم و ترکیه، برزیل و آمریکا هرکدام با بیش از ۶۰ فیلم، جایگاه دوم تا پنجم را دارند.»

باکیده با اشاره به تنوع قاره‌ای فیلم‌های متقاضی گفت: «رده‌های ششم تا دهم جدول متعلق به کشورهای مکزیک، ایتالیا، لهستان، انگلستان و اسپانیا است که هریک به تفاوت از ۶۰ تا ۳۰ فیلم ارائه کرده‌اند. به گفته باکیده، رشد كمي فيلم‌های جشنواره نسبت به دوره قبل ۲۰ درصد و دو دوره قبل ۵۰ درصد افزایش داشته است.»

مدیر اجرایی جشنواره فیلم رشد خاطرنشان کرد: حجم توجه و استقبال کشورهای صاحب‌نام در آموزش و تولید فیلم، بیانگر اذعان دنیا به اقتدار علمی جمهوری اسلامی ایران و جایگاه جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم تبادلات علمی و فرهنگی در جهان است.

چهل و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد به دبیری وحید گلستان از ۲۴ آبان لغایت 1 آذرماه توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش در تهران برگزار خواهد شد.