چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد برگزیدگان خود را شناخت
چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد برگزیدگان خود را شناخت
چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.
جمعه 02 آذر 1397
تعداد بازدید: 1728 مرتبه

به گزارش روابط عمومی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد؛ شامگاه روز جمعه دوم آذر ماه بعد از نمایش بیش از 500 فیلم کوتاه؛ بلند؛ پویانمایی و مستند ایرانی و خارجی جشنواره به آخرین روز خود رسید.

در این مراسم برگزیدگان چهار بخش داستانی بلند و کوتاه؛ مستند علمی و آموزشی، داستانی کوتاه؛ پویانمایی اهدا شد.

همچنین در این مراسم جوایز بخش فرهنگیان و دانش آموزی فیلمساز نیز معرفی شدند که جوایز بخش دانش آموزان فیلمساز با حمایت انجمن سینمای جوانان ایران اهدا شد.

**برگزیدگان بخش داستانی بلند

در بخش برگزیدگان بخش داستانی بلند؛ فیلم های "پابرهنه" ساخته "یان اسوراک" از کشور جمهوری چک تندیس زرین؛ فیلم " بیست و یک روز بعد" ساخته " محمدرضا خردمندان" تندیس سیمین گرفتند.

جایزه ویژه هیات داوران این بخش به فیلم "درساژ" ساخته پویا بادکوبه و دو دیپلم افتخار به فیلم های "لکنت" ساخته "محمدرضا حاجی غلامی یزدی" و "ابر قهرمان " ساخته اریک آنگ از کشور مالزی تعلق گرفت.

**برگزیدگان بخش مستند علمی و آموزشی

در بخش مستند علمی و آموزشی،  تندیس زرین به فیلم "جاده های برفی " ساخته هایده مرادی، تندیس سیمین به "دوستان سیار" ساخته" امین قدمی" و دو دیپلم افتخار به فیلم های "جوجه ها برای کیمارو" ساخته " آنه ون کمپنهاوت و اریس خاجیرا" از کشور هلند و "ایراکو" ساخته هاشم کریمی داده شد.

در بخش مستند هم فیلم "لوتوس" ساخته محمدرضا وطن دوست، تندیس زرین جشنواره و مستند "فصل بادهای گرم " ساخته حسین ریگی تندیس سیمین را دریافت کردند.

جایزه ویژه هیات داوران جشنواره در این بخش به مستند " بدون ما هرگز" ساخته "زیگرید کالوسمن" از آلمان و دیپلم افتخار به "گوش کنید" ساخته" آسترید بوسینک" از کشور هلند داده شد.

**بخش داستانی کوتاه

در بخش فیلم داستانی کوتاه هم فیلم "بچه خور" ساخته " محمد کارت" تندیس زرین ، "گرد ستاره" ساخته" آلدو سوتلو لازارو" از کشور مکزیک ؛ تندیس سیمین جشنواره را گرفتند.

جایزه ویژه هیئت داروان این بخش به فیلم " هدیه آلیس" ساخته  "گابریله مارینو" از ایتالیا داده شد.

دو دیپلم افتخار بخش داستانی کوته هم به دو فیلم " شش خونه" ساخته عباد ادیب پور و " کلمات کارامل" ساخته خوان آنتینو مورنو آمادور از اسپانیا اهدا شد.

**برگزیدگان بخش پویانمایی

اما برگزیدگان بخش پویانمایی که در جشنواره سهم بسیار بزرگی از فیلم های این جشنواره را به خود اختصاص داده بودند؛ عبارت بودند از فیلم " روباه" ساخته " صادق جوادی"  که تندیس زرین جشنواره و فیلم "پرنده و نهنگ" ساخته"کارول فریمن" از کشو ایرلند که جایزه تندیس سیمین جشنواره را از آن خود کردند.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران این بخش به پویانمایی "یکی بود؛ یکی نبود" ساخته " مهین جواهریان" و دو دیپلم افتخار به دو فیلم "می خواهم در باغ وحش زندگی کنم" ساخته "اوژینا گولوبوا" از کشور روسیه و "گرگم و گله می برم" به کارگردانی " امیرهوشنگ معین " اهدا شد.

**جوایز بخش جنبی وزارت خارجه

هیات داوران بخش جنبی وزارت خارجه را مجید مجیدی، فاطمه معتمدآریا و منوچهر شاهسواری تشکیل می دادند.

در این بخش جایزه اول به طور مشترک به بچه های "رنگین کمان: تصویر الیکا" ساخته مریم بیاتی از بلژیک؛ فیلم "هلو سلام" ساخته کیم برند از هلند رسید.

جایزه ویژه هیات داوران نیز به فیلم "شش خونه" ساخته عباد ادیب پور از ایران و فیلم "از درون" ساخته رامی الجبری از مصر رسید. لوح افتخار این بخش را نیز فیلم "پناهنده" ساخته رمضان کیلیچ از ترکیه دریافت کرد.

**برگزیدگان بخش فرهنگیان فیلمساز

در  بخش فرهنگیان فیلمساز هم تندیس زرین به فیلم مستند " نور؛ سایه؛ زندگی" به کارگردانی شهریار پورسیدیان از استان گیلان؛ تندیس سیمین به فیلم پویانمایی " هیچ کس " به کارگردانی "الهام طرقی" از استان خراسان رضوی و دو دیپلم افتخار به مستندهای "رویاهای من زنده اند" به کارگردانی علی حسن پور از استان خوزستان و فیلم داستانی "پناه" ساخته فاطمه جوکار و ابوالفضل حسینی پور از یزد  تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیات داوران این بخش هم به فیلم داستانی "هابیل یا قابیل" ساخته " ایمان قمبری" از گهکیلویه و بویر احمر داده شد.

**دختران دانش آموز پیشتاز جوایز بخش اصلی دانش آموزی

در بخش اصلی دانش آموزی فیلم مستند؛ "شهر من" به کارگردانی دانش آموز "نیکا شاهین زاده" از استان خراسان ؛ تندیس زرین و فیلم مستند "لقمه ی حلال" به کارگردانی دانش آموز "زهرا عبدی " از استان زنجان، تندیس سیمین این بخش را از آن خود کردند.

دیپلم افتخار بخش دانش آموزی به فیلم مستند "نخل دستان" به کارگردانی دانش آموز " نرجس لشکری"  از استان خوزستان داده شد و همچنین جایزه ویژه هیات داوران به فیلم مستند " بیماری پروانه ای " ساخته دانش آموز "دانیال غفاری" از تهران به دلیل پرداختن به سوژه ای کمتر شناخته شده؛ اهدا گردید.

**جوایز بخش جنبی و حمایتی انجمن سینمای جوانان ایران به آثار دانش آموزی

در بخش جوایز بخش جنبی و حمایتی انجمن سینمای جوانان ایران در آثار دانش آموزی هم به فیلم مستند "ایدز" به کارگردانی دانش آموز مریم رضا زاده علی آبادی از استان کرمان؛ "مترسک" به کارگردانی دانش آموز فردیس نجیبی فر از استان خوزستان اهدا شد.

در این بخش همچنین فیلم های "تاریخ انقضا" به کارگردانی دانش آموز ماندانا هوشمندیان از استان فارس؛ "بیماری پروانه ای" به کارگردانی دانش آموز دانیال غفاری از تهران  و "پیچاخ" به کارگردانی دانش آموز ملیکا عبادی از استان زنجان؛ مورد تقدیر قرار گرفتند.

چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد از 25 آبان تا 2 آذر در سینما فلسطین برگزار شد.