زنگ سینما به اندازه زنگ ریاضی مهم است
حسین قناعت
زنگ سینما به اندازه زنگ ریاضی مهم است
کارگردان فیلم سینمایی «من و تپلی» وجود زنگ سینما و فیلم دیدن برای دانش‌آموزان را به اندازه دروس دیگر مهم دانست.
جمعه 02 آذر 1397
تعداد بازدید: 162 مرتبه
حسین قناعت؛ کارگردان من و تپلی در گفت‌وگو با خبرنگار «صبا»؛درباره ارتباط سینما با دانش‌آموزان گفت: سینما امروز تاثیرگذارترین رسانه در جهان است و سینما بزرگ‌ترین رسانه‌ای است که دانش‌آموزان با آن ارتباط دارند. وزارت آموزش و پرورش باید نیاز سینما در آموزش را بیش از این احساس کند و از سینما برای تدریس درس‌ها و مسائل آموزشی کودکان و نوجوانان استفاده کند. 
 

وی ادامه داد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا دانش‌آموزان بتوانند در سینما فیلم‌های مربوط به کودکان و نوجوانان را ببینند. بایستی مثل زنگ تاریخ، ریاضی و ورزش زنگ سینما هم در مدارس داشته باشیم تا هم بچه‌ها با سینما آشنا شوند و هم مسائلی مانند انسانیت و مسائل اخلاقی را که از طریق کتاب نمی‌توان به بچه‌ها آموزش داد، از طریق فیلم‌های سینمایی به آنها آموزش دهیم. 

قناعت در ادامه بیان کرد: در تمامی فیلم‌هایی که در تمام دنیا ساخته می‌شود مسائل اخلاقی مورد توجه قرار می‌گیرد. می‌توان مسائل آموزشی که از حوصله کودکان و نوجوانان خارج است، از طریق فیلم سینمایی و در قالب داستان به آنها آموزش داد.
 
وی افزود: باید در مسائل آموزشی برای کودکان از شعارزدگی پرهیز کنیم و با نمایش درست آنها را درگیر این موضوعات کنیم. سینما می‌تواند برای بچه‌ها دغدغه‌مندی ایجاد کند و ذهن کنجکاو آنها را درگیر کرده و آنها را به تفکر در مورد هر مسئله‌ای وادار کند. 
 

کارگردان من و تپلی اظهار کرد: استقبالی که کودکان و نوجوانان از یک فیلم دارند با استقبال از خواندن یک کتاب ولو اینکه قصه‌ای شیرین هم باشد، متفاوت است. قطعا برای بچه‌های امروزی دیدن فیلم از خواندن کتاب تاثیرگذارتر خواهد بود.