جشنواره فیلم رشد امشب یک اتفاق خوب برای ما رقم زد
سفیر هند
جشنواره فیلم رشد امشب یک اتفاق خوب برای ما رقم زد
سفیر هند، با ابراز خوشحالی از برگزاری شب فیلم هند در جشنواره رشد، گفت: این رویداد هنری امشب یک اتفاق خوب را برای ما رقم زد.
سه‌شنبه 29 آبان 1397
تعداد بازدید: 93 مرتبه

به گزارش روابط عمومی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، در پنجمین روز از برگزاری این جشنواره شب فیلم هند با پخش فیلم های کوتاهی از این کشور در سالن شماره یک سینما فلسطین برگزار شد.

پیش از نمایش این فیلم ها، وحید نیکخواه آزاد دبیر جشنواره از حاضرین در سالن تشکر کرد و گفت: به تمامی مهمان‌های هندی و ایرانی خصوصا سفیر هند در ایران خیر مقدم و خوش آمد می‌گویم. خوشحالم که امشب در جشنواره رشد و در مراسم شب هند در کنار شما هستم.

وی افزود: به دلیل حضور فیلم های زیادی که از دو کشور هندوستان و ایتالیا در جشنواره فیلم رشد داشتیم دو شب از جشنواره را به مرور سینمای این دو کشور اختصاص دادیم. 

در ادامه سائورا کومار سفیر کشور هند در ایران با حضور روی صحنه، اظهار کرد: در ابتدا از دست اندرکاران جشنواره فیلم رشد تشکر می‌کنم و برای من افتخار است که در جشنواره رشد و شب هند حضور دارم.

وی ادامه داد: هندوستان کشور فیلم‌هاست، سینما در هندوستان جایگاه سفیر فرهنگی دارد و فیلم های هندی در بیشتر کشورهای دنیا نماینده ما هستند.

کومار افزود: شنیده ام که فیلم سنگام به کارگردانی راج کاپور در ایران طرفداران زیادی داشته است.  امشب فیلم هایی در ژانر کودک اکران می‌شود و این اهمیت موضوع رو دو چندان می‌کند.

سفیر هند گفت: در دیداری که با وزیر فرهنگ و ارشاد ایران داشتم، شرایط همکاری بین دو کشور بررسی شد.

کومار با بیان اینکه خوشحالم که برای سینمای هند در این جشنواره بخش جداگانه ای برگزار شده است، خاطرنشان کرد: ایران هنرمندان و سینماگران خلاقی دارد. در سال گذشته فیلم مشترکی بین ایران و هند ساخته شد . این همکاری ها می‌تواند ادامه داشته باشد و به هدف بزرگمان بیشتر نزدیک شویم.

در این مراسم مجتبی فقیهی معاون مدیر کل دیپلماسی وزارت امور خارجه  ، حیدر تورانی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان برنامه ریزی آموزشی و پژوهشی و محمد ناصری مدیر کل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی حضور داشتند.
در پایان این مراسم توسط حیدر تورانی معاون وزیر آموزش و پرورش یک کتاب نفیس شاهنامه بایسونقری به سفیر هند اهدا شد.