تخیل در انتقال مفاهیم آموزشی؛ شرطی برای انتخاب فیلم برتر
در نشست خبری داوران بخش فیلم های داستانی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد مطرح شد
تخیل در انتقال مفاهیم آموزشی؛ شرطی برای انتخاب فیلم برتر
نشست خبری داوران بخش فیلم های داستانی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با حضور گانگ لیان فنگ از کشور چین و فدی ابی سمیر از کشور لبنان و جمعی از اصحاب رسانه عصر سه شنبه در سینما فلسطین برگزار ش...
سه‌شنبه 29 آبان 1397
تعداد بازدید: 88 مرتبه

به گزارش روابط عمومی چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد؛ فدی ابی سمیر داور بخش فیلم های داستانی با بیان اینکه به علت محدودیت زمانی که داشته؛حدود صد فیلم را در طی دو روز دیده است؛گفت: سینمای ایران برای من سینمای مهمی است؛ از زمان کودکی فیلم های ایرانی را می دیدم و به آنها علاقمند بودم.فیلمسازان ایران بسیار با استعداد هستند و در این جشنواره هم این توانایی را در آنها دیدم.
ابی سمیرکارگردان و بازیگرلبنانی آموزش سینما را به کودکان به شیوه های معمول آموزشی کاری غیر جالب برای خود دانست و گفت: آموزش مستقیم در فیلم ها برای من جالب نبوده و در انتخاب فیلم ها وجود داشتن وجه تخیل و بیان خلاقانه اهمیت داشت.
گانگ لیان فنگ داور چینی این بخش هم عنوان داشت: در چین از فیلم های آموزشی به عنوان ابزاری برای آموزش استفاده نمی شده است اما به تازگی در برنامه ریزی های آموزشی، فیلمسازی هم برای کودکان قرار گرفته است.
چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد که از 25 آبان در سینما فلسطین آغاز به کار کرده است روز دوم آذر به کار خود پایان می دهد.